Kossuth-díjas író szállt bele páros lábbal Orbán Viktorba, munkában a méregkeverők
Elkezdődött a kampány.
Dühkezelési problémákkal küzdő, céltalan kamasz keveredik világrengető űrbéli kalandba Ernest Cline hamarosan magyarul is megjelenő új regényében, az Armadában. Az Agave Könyvek azt is megmutatta, milyen fázisokon keresztül készült el a magyar borító.
Az Agave Könyvek szerint talán „az idei év egyik legjobban várt sci-fije nemzetközi berkekben” Ernest Cline új regénye, az Armada. A szerző igencsak sikeres első könyvéből, a Ready Player One-ból Steven Spielberg készít filmet, és már az Armada jogait is eladták. A kiadó az új könyvert annak ajánlja, aki szereti az epikus témájú sci-fiket, vagy legalább egyszer játszott videojátékokkal és élvezte. Mutatjuk a fülszöveget:
„Zack Lightman egész életében arról álmodozott, hogy egyszer vele is megtörténik az, ami a legkedvesebb sci-fi könyveiben, filmjeiben és számítógépes játékaiban: hogy kamaszkora unalmas, kertvárosi monotóniájából egy nap felrázza egy fantasztikus, világrengető űrbéli kaland.
Ugyan mi rossz lehet egy kis ábrándozásban? Zack eddig elég jól elboldogult azzal, hogy tudja, mi a különbség a valóság és a képzelet között. Tisztában van vele, hogy a való világban nem a dühkezelési problémákkal küzdő, céltalan kamaszok szokták megmenteni az univerzumot.
Egészen addig, amíg egy nap meg nem pillant egy repülő csészealjat. Ami ráadásul megszólalásig hasonlít az Armada nevű videojátékban szereplő ellenséges földönkívüli űrhajóra. Kizárt, hogy tévedjen, mivel Zack történetesen a világ egyik legjobb Armada-játékosa, minden szabad percét ezzel a játékkal tölti...
Első, világsikerű regényéhez, a Ready Player One-hoz hasonlóan Ernest Cline ezúttal is a nyolcvanas évek popkultúrája előtt tiszteleg, és egy lebilincselő történetet kínál a sci-fi rajongóinak. Az Armada egyszerre lehengerlően izgalmas kalandregény, tisztelgés George Lucas és Steven Spielberg munkássága előtt, és a felnőtté válás klasszikus története.”
Ilyen lett a borító:
És így készítette el Faniszló Ádám, grafikus:
Ez pedig a belső borítón szerepel: